DOM OGRZEWANIE

Klimakonwektory

Klimakonwektor to najnowsze rozwiązanie technologiczne, które zapewnia system grzewczy oraz jednocześnie klimatyzacyjny. Klasyczne kaloryfery są bezużyteczne latem, natomiast klimakonwektor funkcjonuje także o tej porze, skutecznie chroniąc  dom i pokoje przed zbyt wysokimi temperaturami. W ostatnich latach klimakonwektory są coraz częściej stosowane  w domkach jednorodzinnych a to dzięki udoskonalonej technologii, która umożliwiła obniżenie poziomu hałasu urządzenia.

Istotną zaletą klimakonwektora jest to, że jego funkcjonowanie nie powoduje zanieczyszczeń w środowisku naturalnym, dlatego jego używanie jest coraz intensywniej zalecane przez Unie Europejską. Klimakonwektor wymienia ciepło z otoczeniem korzystając z wentylatorów, a powietrze schładza poprzez skraplanie wilgoci. W urządzenie wbudowany jest urządzenie odprowadzania cieczy, które wykonane jest z antykorozyjnej blachy. Klimakonwektor wyposażony jest także w specjalne filtry jonizacyjne przez które pompuje powietrze z pomieszczenia, w którym jest zainstalowany.

Żyjemy w wieku informatyzacji i cyfryzacji i dlatego  klimakonwektor jest wyposażony w specjalny system programowania, który umożliwia – przy pomocy pilota – regulowanie temperatury w pomieszczeniu. Klient, który zdecyduje się na zakup klimakonwektora, powinien wiedzieć, że jego głównym źródłem energii są pompy ciepła, zarówno gruntowe, jak i powietrzne. Jest to ważna informacja, ponieważ pompy ciepła stają się w naszym kraju standardem, jeśli chodzi o budownictwo domów jedno- i wielorodzinnych, głównie ze względu na wymagania unijne, dotyczące energooszczędności.

Istnieją dwa rodzaje  klimakonwektorów:

  1. klimakonwektory indukcyjne
  2. klimakonwektory wentylatorowe

Czy się one różnią? W klimakonwektorrze wentylatorowym do wymieniania powietrza używa się  wentylatora, natomiast w klimakonwektorze indukcyjnym tzw. inżektor czyli urządzenie do przenoszenia cieczy gazów czy powietrza.

 

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.