DOM OGRZEWANIE

Kotły gazowe kondensacyjne

Kotły kondensacyjne w porównaniu z kotłami gazowymi konwencjonalnymi i z kotłami na biomasę są droższe, ale mają niezwykle cenne trzy zalety , które decydują o wyborze ich zakupu:

  • po pierwsze są wydajniejsze,
  • po drugie zużywają mniej energii na ogrzanie wody czyli są oszczędniejsze,
  • po trzecie ich funkcjonowanie jest zgodne z rygorystycznymi przepisami UE dotyczącymi zatrucia środowiska przez dwutlenek węgla i siarkę.

Kupując kocioł gazowy kondensacyjny, klient wie, że nie narusza żadnych norm związanych z ochroną środowiska naturalnego. Wprawdzie kotły kondensacyjne są droższe, ale początkowa suma pieniędzy wydana na jego zakup, szybko się zwraca, ponieważ jego funkcjonowanie jest o wiele tańsze od kotła gazowego.

Dlaczego kotły kondensacyjne są wydajniejsze?

Gazowy kondensacyjny kocioł 10 kW Łapy
Jaki mechanizm związany z ich budową i materiałami użytymi do ich produkcji powodują, że nie wydzielają one spalin i nie zatruwają środowiska naturalnego? Jest to tak zwany mechanizm wykorzystania „ciepła utajonego”, którego polega na skraplaniu się pary wodnej zawartej w spalinach.
Skraplanie się pary wodnej nazywane jest kondensacją – stąd pochodzi nazwa kotła. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy spaliny zostaną schłodzone do odpowiednio niskiej temperatury. Trzeba zaznaczyć, że mechanizm chłodzenia wody jest bardzo kosztowny i dlatego kotły kondensacyjne są droższe od kotłów gazowych czy kotłów na biomasę.

Efekty kondensacji czyli skraplania spalin w parze wodne są jednak – z punktu widzenia ochrony środowiska i norm panujących w krajach UE – rewolucyjne, ponieważ kotły kondensacyjne ograniczają do minimum emisję gazów zatruwających środowisko.

Kotły kondensacyjne – ekoprodukt zgodny z UE

Kotły kondensacyjne są znormalizowanym ekoproduktem zgodnym z dyrektywą PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 r. ustanawiająca ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektu dla produktów związanych z użyciem energii.

Warto wspomnieć, że Kotły kondensacyjne umożliwiają programowanie ich pracy automatyka pogodowa, pozwala w optymalny sposób wykorzystać wytwarzane przez urządzenie ciepło. Dzięki nim kocioł samoczynnie dostosuje pracę do zmieniających się warunków termicznych, zużywając tylko tyle paliwa, ile konieczne do utrzymania komfortowej temperatury w pomieszczeniach.

Zalety kotłów gazowych kondensacyjnych

  • łatwe podłączenie oraz możliwość montażu w dowolnie wybranym miejscu
  • prosta regulacja temperatury
  • niska emisja zanieczyszczeń
  • praca nie wymagająca obsługi

Montaż kotłów gazowych kondensacyjnych

Jeżeli jesteś zainteresowany montażem kotła kondensacyjnego w swoim domu lub mieszkaniu zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: Montaż kotłów kondensacyjnych Warszawa

Sprawdź również:

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.